Poslední aktualizace proběhla 26. června 2024

   Oddíl plavání

Charitativní závod Mládí plave pro seniory vynesl téměř 25 tisíc korun!

Hořovičtí plavci vědí, jak o Vánocích nejen protáhnout svá těla, ale i jak pomáhat. V sobotu 28. 12. 2019 se současní i bývalí plavci Plaveckého oddílu TJ Spartak Hořovice sešli v městském bazéně, kde se konal 2. ročník charitativní akce Mládí plave pro seniory.

Kromě tří sedmičlenných štafet, které se na dráze č. 2 pokusily překonat vzdálenost z loňského roku uplavanou za dvanáct hodin, byla v bazéně vidět spousta odvážlivců snažících se v dráze č. 1 co nejrychleji uplavat vzdálenost 100 m libovolným způsobem. Novinkou byl závod firemních štafet. Na start se postavily celkem tři, které poměřily síly v hodinovém zápolení. Vítězi se stali zaměstnanci 2. ZŠ v Hořovicích před Saint-Gobain Sekurit ČR spol. s r.o. a Domovem na Výsluní.

Pozadu nebyly ani maminky plavců. Ty připravily pro závodníky a návštěvníky v tamním bistru bohaté občerstvení. Nebyl nikdo, kdo by si nad domácími dobrotami nepochutnal.

A jak to celé dopadlo? Za dvanáct hodin se uplavalo celkem 137 300 m (o 200 m více než vloni), tj. v přepočtu 1 370,- Kč, z občerstvení a firemních štafet se získalo 23 120,- Kč. Domovu Na Výsluní bude tedy předáno po zaokrouhlení 24 500,- Kč.

Organizátoři děkují plavcům za skvělé výkony a všem dobrovolnickým duším, které se podílely na tom, aby se dvanáctihodinovka roku 2019 povedla na výbornou. Tudíž nebrání nic tomu, abychom v prosinci 2020 uskutečnili 3. ročník, na který jste už nyní všichni srdečně zváni.

Bohatou fotogalerii naleznete na zde.