Poslední aktualizace proběhla 29. září 2022

   Moderní pětiboj

Pětibojaři v září zazářili

V sobotu 17. září 2022 oddíl moderního pětiboje TJ Spartak Hořovice uspořádal v pořadí již 3. ročník Ceny Hořovic. Jednalo se o pátý závod letošní sezóny v rámci Českého poháru mládeže 2022 – memoriál Karla Bartů, přičemž v kategorii U11 se navíc rozdávaly i mistrovské tituly.

Plavecký městský bazén, aquapark a sportovní hala poskytly skvělé zázemí 143 mladým sportovcům, kteří se za ne příliš příznivých klimatických podmínek utkali v plaveckých, šermířských, střeleckých a běžeckých disciplínách. Vítr a déšť komplikoval situaci převážně závodníkům v laser-runu, kteří na střelnici museli mnohdy setrvat delší dobu a o to pak vynaložit větší úsilí v běžecké části. S tím se nejlépe vypořádala hořovická závodnice Naďa Křečková, která kralovala i v plavání, a stala se vítězkou v nejstarší kategorii U19. V kategorii U17 si skvěle vedl další domácí závodník Matěj Huml, který zabodoval v plavecké části a do combi závodu tak nastoupil z prvního místa.

Výborně si vedl i v běhu, ale střelecká část ho odsunula o pouhých 9 bodů na stříbrnou pozici. Matěj se umístil na 2. místě i v kategorii U17+, ve které absolvoval šermířskou část. V kategorii U 13 zazářil Samuel Holiček, který si excelentním výkonem v běžecké části závodu, kdy kilometrovou trať na kluzkém povrchu zvládl v čase 3:18,67, rozšířil svou sbírku zlatých medailí. Další zlatá medaile zářila na krku jeho sestře Lee Holičkové. Ta si po čtvrtém místě z plavání spravila chuť a doběhla si zároveň pro titul mistryně České republiky v kategorii U 11, kdy 500m mokrou trať zdolala v čase 1:45,46 a ukázala záda všem 23 závodnicím. Její oddílová kolegyně Adéla Frýbertová se po famózním výkonu z plavání radovala z bronzové medaile.

Krásný pohled na stupně vítězů se naskytl trenérům a všem příznivcům hořovického pětiboje ještě jednou. Pro titul mistryň a vicemistryň ČR v kategorii U11 v soutěži družstev si totiž vystoupala hned dvě družstva Spartaku Hořovice – Lea Holičková a Adéla Frýbertová (1. místo) a Sára Holičková a Aneta Chocholová (2. místo). Oddíl měl své zastoupení i v kategorii Open. Do závodu nastoupil po 7 letech bývalý reprezentační závodník Karel Vavřička, který ukázal, že závodit se jen tak nezapomíná. Z 1. místa se radoval nejen on, ale i jeho malí svěřenci, kterým nyní předává své zkušenosti jako trenér.

Výborná sportovní atmosféra doprovázená hudbou, vynikající občerstvení z „kontejneru“ v aquaparku a především týmová práce pořadatelů ukázaly, že v Hořovicích moderní pětiboj září. A my víme, že nejen v září!

Iva Chocholová

Kompletní výsledky naleznete zde.