Poslední aktualizace proběhla 21. dubna 2024

Moderní pětiboj

Úspěšná pětibojařská sezóna je u konce

V sobotu 13. 11. 2021 proběhl poslední závod Českého poháru mládeže v moderním pětiboji na pražské Julisce. Hořovický tým vyslal celkem 22 závodníků napříč všemi kategoriemi. A rozhodně se neztratil.

V kategorii U 11 Lukáš Novotný vybojoval stříbro. Pro kategorii U 13 byl závod vypsán jako mistrovství ČR a zcela ho ovládl teprve desetiletý Samuel Holiček, který je zároveň mistrem ČR i v kategorii U 11. Spolu s Jiřím Červenkou si ještě odnesl bronz v soutěži družstev. Ve stínu nezůstaly ani žačky v U 13, Julie Lišková a Viktorie Dušková, když se také radovaly z 3. místa v mistrovské soutěži družstev. Matěj Huml v kategorii U 17+, ve které absolvoval i šermířskou část, se umístil na třetí příčce. Svěřenkyně Spartaku v kategorii U 17 vystoupaly na stupně vítězů hned dvakrát. Martina Vavřičková si doběhla pro bronzovou medaili a Nikola Dardová pro stříbro. Ačkoli Jan Nosek ovládl kombinovanou část (střelba + běh) v nejstarší kategorii U 19, když mu pouhých 25 bodů scházelo na zlato. 10 závodníků a 10 medailí – to byl závod O Pohár Dukly Praha, který se konal následující den na témže stadionu. Kategorii U 9 zcela ovládly nejmladší závodnice Spartaku Hořovice (1. místo Lea Holičková, 2. místo Viktorie Míková, 3. místo Sára Holičková). Lukáš Novotný (U 11) a Samuel Holiček (U 13) vystoupali na nejvyšší stupínek. A jelikož šlo o sérii závodů, tak se rozdávaly poháry za celkové umístění. Ty si odnesly Lea Holičková, Viktorie Míková a Aneta Chocholová (všechny U 9), Samuel Holiček (U 13) a Lukáš Novotný (U11).

Sezóna to byla vskutku velkolepá. Naši závodníci o sobě dali vědět nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí. Za úspěchy však stojí nejen nesmírná dřina, houževnatost, odříkání, každodenní tréninky a chuť být lepší a lepší na straně svěřenců, ale také hodiny a hodiny týdně chystání pestrých tréninkových jednotek, vyhodnocování výkonnosti každého závodníka, plánování, obětavosti a trpělivosti na straně plaveckých a pětibojařských trenérů.

Oddíl moderního pětiboje a plavecký oddíl TJ Spartak Hořovice děkuje všem trenérům, sponzorům, rodičům a všem ostatním příznivcům za podporu v letošní sezóně. Věříme, že příští sezóna bude ve znamení medailových úspěchů, že společně budeme s našimi pětibojaři prožívat radost z osobních rekordů a posouvání cílů a že té skvělé pětibojařské bandě budete i nadále držet palce.

Český pohár MP - 8. kolo: Výsledky | Celkové výsledky

O pohár Dukly: Výsledky | Celkové výsledky