Poslední aktualizace proběhla 21. dubna 2024

Moderní pětiboj

Pětibojařské medailové žně

TJ Spartak Hořovice oddíl moderního pětiboje v neděli 19. září hostil pětibojařskou mládež v rámci Českého poháru mládeže 2021, Memoriál Karla Bartů, člena olympijské výpravy v roce 1948. Do Hořovic zavítalo 162 mladých pětibojařů v kategoriích U11 – U19, přičemž nejmladší kategorie U11 se utkala zároveň o tituly mistrů ČR nejen v jednotlivcích, ale i družstvech.

Po celý den byla v permanenci téměř všechna městská sportoviště. Tradičně byla soutěž zahájena v plaveckém bazénu, kde se poměřovaly síly na tratích 50 – 200 m. Městská sportovní hala se stala zázemím pro střeleckou a šermířskou část a po několika letech ožil i 400metrový ovál na fotbalovém stadionu SK Hořovice, kde se v závěrečném běhu nebo kombinované disciplíně (běh – střelba) strhly boje o cenné kovy.

„Fotbalové hřiště SK Hořovice se nakonec ukázalo jako dobrá volba pro uskutečnění běžeckého závodu i tzv. kombi disciplíny. Závodníci měli veškerý servis, soutěž nebyla narušena prodlevami a zdlouhavými přechody na vzdálená sportoviště, výsledkový servis byl na dosah, takže jsme brzy znali vítěze“, pochvaloval si průběh závodu Jiří Vavřička, ředitel závodu a také předseda oddílu moderního pětiboje.

Trenéři hořovických svěřenců se mohli radovat ze zisku sedmi medailí. O zlato se postaraly Martina Vavřičková, která ovládla kategorii U17+ (+šerm), a Nikola Dardová, které se vydařila střelba a zvítězila v kategorii U 17. Samuel Holiček nepoznal přemožitele v kategorii U11 a stal se mistrem ČR. Další mistrovský titul si odnesl spolu s Adamem Novotným, když vyhráli soutěž družstev. Stříbro čekalo na Martinu Vavřičkovou, tentokráte v kategorii U17. Z třetího místa se těšili Matěj Huml (U17+) a Naďa Křečková (U19). Skvělý běžecký výkon a střelba Jana Noska bohužel na medaili v U 19 nestačily, ta mu unikla o pouhých 12 bodů. Na čtvrtém místě v kategorii U 19 se umístila také Anežka Abrahámová. Ve stínu hořovických medailistů nezůstalo ani 15 dalších domácích závodníků, na které sportovní úspěchy teprve čekají.

Oddíl děkuje všem trenérům a organizátorům za velmi zdařilou organizaci závodu, který se stejně jako předloni vydařil na výbornou.

Na závěr se rozloučíme ještě jedním oddílovým úspěchem. Na konci srpna proběhlo v německém Weidenu mistrovství světa do 26 let v biathle a triathle, odkud si čeští pětibojaři odvezli celkem 37 medailí. Z toho 3 medaile doputovaly i do Hořovic. Nikola Dardová o sobě dala vědět, když se dvakrát postavila na bronzovou příčku v kategorii U 17 (v triathle i biathle) v závodě jednotlivců a spolu s Kryštofem Švarcem přidala ještě jednou bronz ve smíšené štafetě v triathle. Věříme, že se hořovičtí pětibojaři neztratí ani v posledních dvou pohárových závodech sezóny. Držme jim palce!